O nas

Poznaj nasze Przedszkole Kolorowe Motylki

Do placówki przyjmujemy dzieci od ukończenia 2,5 roku życia do 6 lat.  W placówce posiadamy następujące grupy wiekowe:

Młodsza grupa  15 dzieci ( wiek od 2,5 lat do 4 lat )

Starsza grupa 15 dzieci ( wiek od 5 do 6 lat )

Placówka jest czynna w godzinach 6.30 – 18.00

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania większej liczby informacji.

Zajęcia dodatkowe w cenie czesnego:

Warsztaty sensoryczne dla dzieci

Warsztaty dla dzieci bogate w wiele sensorycznych doświadczeń wszechstronnie stymulujących rozwój milusińskich.
Poznajemy świat wszystkimi zmysłami: wzrokiem, słuchem, węchem i smakiem. Bawimy się wielokolorową chustą animacyjną, pudełkami sensorycznymi itp. Poznajemy wiele kolorów, faktur, dźwięków. Do zabaw ruchowych wykorzystujemy różnej wielkości piłki, walce, tunele i równoważnie. Tworzymy pierwsze prace plastyczne odciskając dłonie w masie solnej, tak powstają pierwsze dzieła namalowane maleńkimi paluszkami.
Podczas zajęć wykorzystywane są sprawdzone metody dydaktyczne:
– stymulacja polisensoryczna (wielozmysłowa) integracja sensoryczna (SI)
– pedagogika zabawy
– zabawy paluszkowe i masażyki
– ćwiczenia relaksacyjne
 
Warsztaty Mały Badacz

Jeśli Twoje dziecko jest ciekawe świata? Lubi eksperymentować ? A może nie przestaje zadawać pytań? Mamy na to rozwiązanie.
Na warsztatach „Mały badacz”, wspólne będziemy odkrywać tajemniczy świat nauki i przyrody. Razem poszukamy odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.
W programie warsztatów:
– doświadczenia chemiczne
– eksperymenty fizyczne,
– wycieczki terenowe,
– badania i obserwacje
 
Warsztaty Mały Majsterkowicz

W ruch pójdą młotki, młoteczki, śrubki, taśmy i cała masa bardzo ciekawych sprzętów, którymi na co dzień rodzice dzieciom w domach nie pozwalają się bawić.
Pod czujnym okiem prowadzących będziemy wkręcać, przybijać, ciąć, ugniatać i tworzyć wspaniałe konstrukcje, które zawsze zaprezentujemy rodzicom.
 
Warsztaty Małego Konstruktora

Podczas zajęć dzieci projektują, budują, i ożywiają roboty. Poznają podstawowe zasady projektowania, konstruowania. Odkrywają fascynujący świat techniki, jednocześnie doskonale się bawiąc. Wykonanie przez dzieci z pozoru trudnych projektów dostarcza im wiele satysfakcji i umacnia w nich wiarę we własne siły.
 
Warsztaty Plastyczne Eko Sztuka

Jak stworzyć coś z niczego? Rakieta, statek a może pudełko na biżuterię dla mamy ? Zanim wyrzucisz coś do śmieci przyjrzyj się, może powstać z tego ciekawa rzecz. Eko zabawki i eko zabawy są sposobem do wkroczenia w świat ekologii. Wszystkie wykonane na zajęciach dzieła każdy zabiera ze sobą.
 
Warsztaty Kreatywnych Zabaw Plastycznych

Kreatywność dzieci w młodszym wieku potrafi zaskoczyć niejednego dorosłego. Pełen wyobraźni dziecięcy świat dostarcza bowiem wielu pomysłów do gier i zabaw. Dlatego praca z dziećmi małymi może być niezwykle twórcza.
Z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym proponujemy kreatywne zabawy plastyczne i ruchowe. Różnorodność form z pewnością nie znudzi maluchów, a wręcz porwie do zabawy.
 
Warsztaty Tańca dla dzieci

Warsztaty taneczne dla dzieci , podczas których grupa uczy się choreografii, podnosi sprawność fizyczną, gibkość i muzykalność. Jest to zabawa tańcem i muzyką.
Dzieci podczas zajęć:
– uczą się współpracy w grupie rówieśników
– uczą się koordynacji, równowagi
– mają zagwarantowaną radosną i przyjazną atmosferę
 
Warsztaty Kulinarne

Jedzenie jest koniecznością, ale co zrobić, aby dla wielu „niejadków” stało się także przyjemnością? Realizując zajęcia kulinarne staramy się przedstawić czynność jedzenia w jak najatrakcyjniejszym świetle. Dzieci chętniej jedzą, gdy same coś przygotują, dlatego u nas ugniatają, mieszają, no i oczywiście… jedzą. Nabywają przy tym nowych doświadczeń, usprawniają się manualnie przy wykonywaniu niektórych etapów posiłków i doskonalą czynności związane z samoobsługą np. posługiwanie się sztućcami. Poznają produkty za pomocą różnych zmysłów, nie tylko smaku, ale przede wszystkim zapachu i dotyku. Dzieci poza tym, że uczestniczą w przygotowywaniu prostych potraw także uczą się nakrywać do stołu, oraz kulturalnie spożywać posiłki.