Stawiamy na zdrowe żywienie

Nasz żłobek i akademia dbają o to, aby dostarczać dzieciom wyłącznie zdrowe posiłki zgodnie z Piramidą Żywienia i oparte o produkty naturalne unikając produktów wysokoprzetworzonych. Uważamy, że zdrowe żywienie jest podstawą właściwego rozwoju fizycznego, intelektualnego i emocjonalnego dziecka. Mówi się, że „jesteś tym, co jesz”, dlatego korzystamy z jak najszerszej gamy naturalnych, nieprzetworzonych produktów. Nasza akademia i żłobek zawsze oferuje smaczne i zdrowe wyżywienie przygotowane z produktów wysokiej jakości.

Wprowadzamy do diety dzieci produkty pełnoziarniste i posiadające maksymalną ilość składników odżywczych (minerałów, witamin). W posiłkach nie ma przypraw zawierających polepszacze smaku, takich jak glutaminian sodu. Potrawy doprawione są ziołami i niewielką ilością soli. Zupy serwowane przez nasze przedszkole i żłobek zawierają dużą ilość świeżych warzyw.

Staramy się aby produkty wykorzystywane w naszym menu nie zawierały szkodliwych konserwantów oraz barwników. Stawiamy na sezonowość, świeże produkty, naturalny smak. Dzieci popijają posiłki kompotami, herbatami ziołowymi i owocowymi.
Żłobek i akademia “Kolorowe Motylki” wie, że wyrobione dobre nawyki żywieniowe będą owocowały na całe życie.

pdf