Kolorowe Motylki Przedszkole oraz Żłobek w Swarzędzu Zapisy

Wariant podstawowy oraz adaptacja

czesne miesięczne do 12:00

350 PLN

z  wyżywieniem i zajęciami dodatkowymi

Wariant rozszerzony

czesne dziennie do 10h

50 PLN

z wyżywieniem i zajęciami dodatkowymi

Wariant najlepszy

czesne miesięczne do 10h

w przypadku dostępności miejsc

z wyżywieniem i zajęciami dodatkowymi

Zadatek na poczet opłat

400 PLN

Oferta w ramach czesnego

Dzięki zabawom i ćwiczeniom manualnym z masami plastycznymi, dzieci uczą się i bawią wspomagając w ten sposób rozwój psychiczny, fizyczny i motoryczny. Zajęcia zachęcają dziecko do poznawania samego siebie, rozwijania własnych możliwości i pomagają w odkrywaniu świata pięcioma zmysłami. Prowadzona przez nauczycieli ( 1 raz w tygodniu ) grupa wiekowa dowolna. 

Zajęcia z zakresu fizyki i chemii odpowiadające na pytania dzieci: dlaczego? Najlepszym sposobem poznania otaczającego nas świata jest jego doświadczanie. Dzieci będą wykonywać proste eksperymenty, Prowadzone prze nauczycieli lub osoby z zewnątrz ( 1 raz w miesiącu ) 

Zabawy prowadzone podczas zajęć ćwiczą aparat artykulacyjny rozwijając go i kształtując (co ma szczególne znaczenie dla rozwoju mowy dziecka), uczą prawidłowego oddechu podczas mówienia, rozwijają percepcję słuchową, wzbogacają słownictwo czynne i bierne, kształtują mowę ekspresyjną. Wspierają rozwój dziecka w zakresie: percepcji wzrokowej, motoryki, pamięci, koordynacji wzrokowo–ruchowej i słuchowo-ruchowej, wspomagają terapię logopedyczną oraz naukę czytania i pisania. Prowadzona przez nauczycieli lub osoby z zewnątrz ( 1 raz w tygodniu ).

Zabawa z rytmem i muzyką, ruchowa rozgrzewka oraz nauka piosenek i wierszyków. Podczas zajęć doskonalimy koordynację ruchową oraz koncentrację. Przy radosnych piosenkach pomagamy rozładować niespożyte pokłady energii maluchów. Prowadzona przez nauczycieli lub osoby z zewnątrz  ( 1 raz w tygodniu ). 

Nauka klasycznych piosenek z wyjątkowo uzdolnionym muzykiem Panią Katarzyną Kołodziejską. Przy akompaniamencie pianina dzieci mają okazję obcować z piękną muzyką oraz spontanicznym tańcem. Prowadzone przez nauczycieli lub osoby z zewnątrz ( 1 raz w tygodniu ).

Na zajęciach poruszamy trudne dla dzieci tematy, takie jak: miłość, dobro, zło, zazdrość. Dzieci wraz z nauczycielem omawiają daną kwestię, a następnie wykonują zadanie pomagające choć trochę zrozumieć im to co dla niech niezrozumiałe. Prowadzone przez nauczycieli lub osoby z zewnątrz  ( 1 raz w miesiącu ).

Zabawy z czasów rodziców, a nawet dziadków, to fantastyczna rozrywka międzypokoleniowa. Celem zajęć jest kształtowanie kontaktów społecznych oraz rozwijanie sprawności ruchowej. 

Na zajęciach trenujemy przeróżne umiejętności. Poznajemy memo, bierki, domino, puzzle, bystre oczko, szukamy szczegółów na obrazku, znajdujemy różnice, odtwarzamy zapałkowy układ. Rozwijamy koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą, koncentrację, logiczne myślenie, kreatywność. Mile witamy również liczby i literki. Prowadzone przez nauczycieli ( 1 raz w tygodniu ).

Dzieci wybierają się w podróż po największych wynalazkach w historii świata. Poznajemy, oglądamy, dotykamy, tworzymy i projektujemy wynalazki. Prowadzone przez nauczycieli lub osoby z zewnątrz ( 1 raz w miesiącu ).

Zajęcia dla dzieci prowadzone wg autorskiego programu o tematyce fizyki i elektrotechniki. Dzieci dowiadują się jak wytwarza się prąd, wykonują proste eksperymenty z prądem, magnesem i elektryzowaniem. Prowadzony przez nauczycieli lub osoby z zewnątrz ( 1 raz w miesiącu ) 

Podczas zajęć wykorzystujemy wybrane elementy metody pracy Marii Montessori. W metodzie tej wychowanie jest rozumiane, jako wspieranie dziecka w rozwoju, wyrażające się w spełnieniu prośby dziecka „pomóż mi samemu to zrobić”. Relacja dziecko-opiekun przebiegają na zasadzie współpracy. Na zajęciach ćwiczymy umiejętności praktyczne życia codziennego oraz sprawność manualną. Prowadzony przez nauczycieli ( 1 raz w miesiącu ). 

Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy też Maria Konopnicka to towarzysze dzieciństwa wielu pokoleń. Ich twórczość niezmiennie już od pokoleń bawi i uczy. Na zajęciach poznajemy ich twórczość, odnajdujemy ukryte morały i przesłania w ich wierszach. Każde z zajęć przeplatamy elementem plastycznym lub muzycznym. Czytanie bajek ma ogromne znaczenie dla rozwoju emocjonalnego dzieci oraz rozbudzania ich wyobraźni. Łatwe do zapamiętania, wpadające w ucho wierszyki, dzięki którym dzieci ćwiczą pamięć oraz dostrzegają melodię języka, co ma pozytywny wpływa na rozwój mowy. Prowadzone przez nauczycieli ( 1 raz w tygodniu ). 

Warsztaty plastyczne dla najmłodszych, podczas których dzieci mają możliwość spróbowania swoich sił w różnych technikach i formach aktywności artystycznej. Tematykę prac dostosowujemy do pór roku i kalendarza ważnych wydarzeń Na zajęciach rozwijamy wyobraźnię oraz wzmacniamy koordynację wzrokowo-ruchową. Prowadzone przez nauczycieli ( 1 raz w miesiącu ) 

Czytanie bajek pozwala na poznawanie twórczości różnych autorów oraz wyciszenie po aktywnościach dnia codziennego. Prowadzona przez nauczycieli ( 1 raz w tygodniu ). 

Dzieci uczą się zachowań i podstawowych elementów judo poprzez zabawę. Ćwiczenia bazują na podstawowych elementach z zakresu judo i gimnastyki. Umiejętność bezpiecznego upadania jest przydatna nie tylko na macie, ale również w życiu codziennym, na przykład w trakcie jazdy na rowerze. Wpajanie zasad kultury judo, na przykład szacunek dla partnera, z którym się ćwiczy, czy zakaz wykorzystywania umiejętności technicznych judo poza matą. Nauka odnoszenia zwycięstw (eliminacja takich zachowań jak śmianie się z przegranych, wywyższanie w grupie) oraz porażek (nauka pokory, zrozumienie, że porażka nie jest niczym złym i może nas wiele nauczyć – nie tylko w sporcie, ale również na innych płaszczyznach życia, jest motywacją do cięższej pracy) poprzez wprowadzanie licznych ćwiczeń opartych na rywalizacji sportowej. Prowadzone przez osoby z zewnątrz, Opłata 60 zł ( 1 raz w miesiącu ) 

Koncerty Mozaiki to cykl spotkań z różnymi formami sztuki. Spotkania te pełnią rolę artystyczną oraz edukacyjną i realizowane są w oparciu o autorskie scenariusze powstałe we współpracy z profesjonalnymi artystami. Spotkania mają charakter interaktywny – dziecko ma szansę być zarówno odbiorcą sztuki, jak i jej twórcą. Konsultantem w zakresie scenariuszy i materiałów dydaktycznych jest dyrygentka i nauczycielka muzyki – Maria Górska. Spotkanie ze sztuką jest dla dzieci swego rodzaju świętem – poza merytoryczną i artystyczną jakością, animatorzy Mozaiki dbają o wizualną stronę spotkań – scenografię i profesjonalne sceniczne oświetlenie. Prowadzone przez osoby z zewnątrz. Opłata 60 zł ( 1 raz w miesiącu ).

W dzieciach drzemie ogromny potencjał, a ich możliwości nauki są nieograniczone. Dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności programowania poprzez doświadczenie i eksperymentowanie. Z pomocą Cubetto, Roboludków oraz specjalnych konstrukcji z LEGO Duplo dzieci zdobywają wiedzę algorytmiczną oraz nabierają wprawy manualnej. Korzystają z graficznego oprogramowania, które ożywia roboty i uczy podstaw logicznego myślenia. Prowadzone przez osoby z zewnątrz. Opłata 60 zł ( 1 raz w miesiącu ) 

Świat muzyki fascynuje i rozwija wrażliwość dzieci. Celem zajęć jest poszerzenie wiedzy dzieci na temat gatunków muzyki, zapoznania z rodzajami muzyki jak np. jazz, muzyka klasyczna czy reggae. Prowadzone przez nauczycieli ( 1 raz w miesiącu ). 

Przybliżanie dzieciom sylwetek ludzi, których odkrycie, talent lub działalność przyczyniło się do ubogacenia historii świata lub sztuki. Prowadzone przez nauczycieli ( 1 raz w miesiącu ). 

Na zajęciach dzieci poznają różne piosenki w języku angielskim oraz ich tłumaczenia, co pomoże im utrwalić znane już słowa czy zdania oraz szybko przyswoić nowe. Dodatkowo dzieci przy wykonywaniu piosenek używają instrumentów i rekwizytów. Celem zajęć jest poza nauką słówek kształtowanie poczucia rytmu i umuzykalnienie młodych artystów. Prowadzone przez osoby z zewnątrz. Opłata 60 zł ( 1 raz w miesiącu ).

Celem tych zajęć jest poprawa koncentracji, pomoc w wyciszeniu natłoku myśli, a także rozwijanie umiejętności słuchania samego siebie. Prowadzone przez nauczycieli ( 1 raz w miesiącu ).

Zajęcia, na których dzieci poznają różne gry planszowe. Celem zajęć jest rozwijanie logicznego myślenia u dziecka, nauka zdrowego współzawodnictwa oraz współpracy. Prowadzone przez nauczycieli ( 1 raz w miesiącu ).

Zajęcia kodowania ze Scottie’m to nauka podstaw programowania dla najmłodszych. To wyjątkowe połączenie: aplikacji edukacyjnej z blisko stu zadaniami o rosnącym poziomie trudności i kartonowych, rozpoznawanych przez aplikację klocków służących do pisania programów. Na zajęciach ze Scottie’m: doskonalimy umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, uczymy rozwiązywania skomplikowanych problemów i pracy w grupie, rozwijamy intuicję algorytmiczną. Prowadzone przez osoby z zewnątrz. Opłata 60 zł ( 1 raz w miesiącu ).

Akademia Piłkarska to pionierski projekt realizowany przez jedną z największych szkółek piłkarskich w Polsce – Akademię Piłkarską . Wykorzystując doświadczenia w organizacji wydarzeń sportowych oraz kształceniu sportowców już od najmłodszych lat wdrażamy projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. W ramach Akademii w przedszkolach partnerskich organizowane są zajęcia zabawowo-sprawnościowe dla chłopców i dziewczynek w wieku od 3. do 5. roku życia rozwijające koordynacje, postrzeganie, czucie, umiejętności pracy w grupie oraz zdobywanie nawyków dobrej postawy. Partnerem merytorycznym projektu jest największa szkółka piłkarska w Polsce – Akademia . Zapewnia ona najwyższy poziom zajęć dzięki doświadczonej specjalnie przeszkolonej kadrze oraz nowoczesnemu zapleczu technicznemu. Prowadzona przes osoby z zewnąytrz. Opłata 60 zł ( 1 raz w miesiącu ).